Největší hotel na světě

Nabídka pro skupiny a školy - Kemp U Šerifa

Největší hotel v srdci Saudské Arábie

Hotel v srdci Saudské Arábie dostal pojmenování Abraj Kudai a jeho obytní plocha představuje úctyhodných 64 tisíc metrů čtverečních. Celkově však hotel zabírá plochu až 1 600 000 metrů čtverečních. Má vše, co jen může návštěvník během luxusního pobytu přát, včetně tří příjezdových cest, přičemž jedna z nich je soukromá. Původně měl být hotel dokončen a otevřen již v roce 2017, došlo ovšem k finančním těžkostem, které se ale nakonec podařilo vyřešit. Odhaduje se, že výstavba hotelu stála 3,5 miliardy dolarů a o dizajn včetně interiérů se postarala londýnská firma Areen Hospitality.

svg%3E
Foto: dar.com

10 000 pokojů a 70 restaurací

Hotel je vystavěn z až 12 věží uspořádaných do tvaru prstence. Věže jsou umístněné na podkladu tvořeném pódiem, přičemž nejvyšší z nich má 45 pater a nejnižší 30, díky čemuž se hosté mohou ubytovat v jednom z 10 000 pokojů a najíst se mohou v až 70 restauracích. Tedy klidně tady můžete bydlet i dva měsíce a každý večer se najíst na jiném místě.

Heliporty a prostor pro královskou rodinu

Součástí hotelu je dokonce i několik heliportů na vrcholech věží. Hotel myslel i na ty nejlukrativnější hosty – 5 pater je totiž vyčleněno výhradně pro potřeby královské rodiny. V 10 z 12 věží budou čtyřhvězdičkové pokoje, zatímco dvě věže budou vyhrazeny pro další speciální hosty ve formě pětihvězdičkových apartmá.

Next Post

Jaké víno k jídlu

So Lis 2 , 2019
Největší hotel v srdci Saudské Arábie Hotel v srdci Saudské Arábie dostal pojmenování Abraj Kudai a jeho obytní plocha představuje úctyhodných 64 tisíc metrů čtverečních. Celkově však hotel zabírá plochu až 1 600 000 metrů čtverečních. Má vše, co jen může návštěvník během luxusního pobytu přát, včetně tří příjezdových cest, přičemž jedna z nich je […]